Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Zapytanie ofertowe na opracowanie gry dydaktycznej

20-10-2014

 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

 

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją od 1 października 2014 r. do 30.09.2015 r. projektu  pn. „Zielone Podkarpacie - popularyzacja  różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym” w ramach programu operacyjnego PL02 Ochrona bioróżnorodności biologicznej i ekosystemów dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009 – 2014, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia  „Pro Carpathia”,  zaprasza do składania ofert na:

 

OPRACOWANIE GRY DYDAKTYCZNEJ, JAKO NARZĘDZIA PRZYCZYNIAJĄCEGO SIĘ DO WZROSTU ŚWIADOMOŚCI NT. RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ

 

I.                    OPIS PROJEKTU

Celem ogólnym projektu jest promowanie różnorodności biologicznej, zwiększenia świadomości społecznej mieszkańców najbardziej cennych przyrodniczo terenów Podkarpacia nt. znaczenia  tej bioróżnorodności poprzez m.in.: szkolenia z zakresu prowadzenia działalności w obszarze turystyki, prowadzonej zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, warsztaty przyrodnicze dla przewodników turystycznych, szkolenia dla młodzieży, inwentaryzację ścieżek przyrodniczych (podstawowa, aktywna forma edukacji środowiskowej),przygotowanie różnych narzędzi służących do popularyzacji różnorodności biologicznej Podkarpacia (wydawnictwa, gra dydaktyczna, filmy etc).

 

II.                  NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Rozwoju Podkarpacia „Pro Carpathia”

ul. Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów

 

III.                TRYB ZAMÓWIENIA         

Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytania ofertowego w toku realizacji projektu „Zielone Podkarpacie” z zachowaniem zasady konkurencyjności.

 

IV.                OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

 

Opracowana gra dydaktyczna powinna mieć na celu rozwijanie następujących umiejętności:

  • zapoznanie się z florą, fauną i całymi ekosystemami Karpat w układzie piętrowym
  • zapamiętywanie preferencji glebowych i klimatycznych u poszczególnych roślin
  • odnotowywanie powiązań między gatunkami roślin i zwierząt a siedliskami
  • zwrócenie uwagi na wybrane elementy najcenniejszych zasobów karpackiej przyrody
  • myślenie strategiczne w kontekście ekologicznych powiązań i procesów

 

Strategia gry ma być oparta na koncepcji planszowej, połączonej z kartami typowych siedlisk oraz strategicznie ważnych gatunków: unikatowych, chronionych, „naturowych”, a także tych szczególnie istotnych dla karpackich ekosystemów. Zarys przestrzennej gry przedstawiony w niniejszym zapytaniu ofertowym (Załącznik nr 2) stanowi koncepcję gry. Na etapie projektowania,  doszczegóławiania i opracowywania zasad jej strategii dopuszcza się modyfikacje,  rozwinięcie ww. elementów tak aby była ona spójna, logiczna i atrakcyjna dla graczy, po wcześniejszych ustaleniach z Zamawiającym.

Gra powinna zwierać na przykład następujące elementy: plansza graficzna, ok. 15-20 plansz z siedliskami (z dużymi zdjęciami zbiorowisk roślinnych), ok. 20-30 pionków z fauną, ok. 50 kart z karpacką florą, kostki do gry, kartonowa ruletkę.

Opracowanie gry uwzględnia również opracowanie regulaminu i zasad gry, zapewnienie zdjęć do poszczególnych plansz i szczegółową koncepcję gry.

 

Termin realizacji zamówienia wyznacza się na 15/02/2014 r., zgodnie z ustaleniami w ramach Projektu.

Termin nadsyłania ofert: 27.11.2014 r.

 

Szczegóły oferty oraz formularz ofertowy znajduje się w załączniku.

 

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo