Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Lipa św. Jana Nepomucena Drzewem Roku 2020!

03-07-2020
10. edycję konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja wygrała Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej w woj. podkarpackim zdobywając 15346 głosów internautów!

Nowy szlak w Bieszczadzkim Parku Narodowym

01-07-2020
Bieszczadzki Park Narodowy wyznaczył nowy odcinek szlaku: Przełęcz Wyżna (872 m n p.m.) – Dział (1103 m n.p.m.). Oznakowany jest on kolorem żółtym.

Wakacje z szacunkiem dla przyrody

29-06-2020
Właśnie trwa okres wakacyjny. Jest to idealny czas do odwiedzania ciekawych miejsc i przeżycia nowych przygód.

Pierwszy dzień lata 2020

21-06-2020
Pierwszy dzień lata 2020 - kiedy kalendarzowy i astronomiczny początek lata?

DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

05-06-2020
Światowy Dzień Ochrony Środowiska powinien trwać przez cały rok. Na razie ma swój jeden dzień w kalendarzu, 5 czerwca, kiedy inicjatywa na rzecz naszej planety jest obchodzona w ponad 100 krajach świata.

Scenariusze zajęć dot. korytarzy migracyjnych

04-06-2020
Zachęcamy do do skorzystania ze scenariuszy zajęć lekcyjnych oraz pomocy dydaktycznych o tematyce „Korytarze migracyjne zwierząt - pojęcie, rola i znaczenie".

Rower - przyjazny dla środowiska środek transportu

03-06-2020
Nietrudno zgodzić się ze stanowiskiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, że rower towarzyszący człowiekowi od ponad 200 lat to prosty, niedrogi, niezawodny, czysty i przyjazny dla środowiska środek transportu.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo