Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

"Pocztówka z leśnych wakacji"

25-07-2017
Nadleśnictwo Kołaczyce ogłosiło konkurs fotograficzny pt. "Pocztówka z leśnych wakacji". Jest on adresowany do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, które aktywnie spędzają czas na łonie przyrody.

Wędrówki po ukraińskiej stronie Sanu

19-07-2017
W piątek 21 lipca 2017 o godz. 18 w Ośrodku Naukowo - Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dlnych odbędzie się prelekcja miłośnika Karpat Wschodnich - Adama Dumkiewicz na temat „Wędrówki po ukraińskiej stronie Sanu – Sianki, Beniowa, Sokoliki Górskie…”.

Konkurs fotograficzny "NATURE@work"

10-07-2017
Europejska Agencja Ochrony Środowiska (EEA) organizuje konkurs fotograficzny "NATURE@work", który zachęca Europejczyków do pokazania, jakie korzyści przynosi im przyroda.

"Wakacyjne spotkania z przyrodą"

07-07-2017
Już dziś BdPN rozpoczyna cykl "Wakacyjnych spotkań z przyrodą", które odbywać się będą w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dolnych.

Ze zwierzętami na wspólnym szlaku

05-07-2017
Wolny czas i piękna pogoda sprawiają, że turystyczne szlaki pełne są miłośników przyrody i czynnego wypoczynku. Lato to także czas, kiedy kontakty pomiędzy ludźmi i zwierzętami intensyfikują się. Pełne turystów leśne i górskie szlaki często wybierane

Jak radzić sobie z barszczem Sosnowskiego?

04-07-2017
Barszcz Sosnowskiego to popularna roślina, która rośnie na terenie całej Polski, a jej liczba wzrasta z roku na rok. Jest to roślina pastewna, która była uprawiana jako pokarm dla bydła. Jest jednak bardzo niebezpieczna dla człowieka.

Akcja CARPATICA

03-07-2017
Już za niecały miesiąc! Kto chętny na niebanalną przygodę z ptakami? :)
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo