Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Niezapominajki z Polskiej Bajki

30-12-2009

Pomysłodawcą przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa. Film zrealizowali Jacek Szarek i Alicja Wosik z rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej, a zadanie współfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 

„Niezapominajki z polskiej bajki” to projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Stowarzyszenia Pro Carpathia i Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina” w Krościenku Wyżnym. Został one zrealizowany przy współpracy z TVP 3 Rzeszów oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie.

 

 

- W naszej kulturze niezapominajki funkcjonują jako kwiaty pamięci – podkreśla Krzysztof Staszewski, prezes Stowarzyszenia Pro Carpathia. - Poprzez ten film chcemy odświeżyć zapomniane Święto Polskiej Niezapominajki, obchodzone 15 maja – tłumaczy.

 

26-minutowy film przybliża występujący powszechnie gatunek – niezapominajki, prezentuje kolekcję kartek pocztowych z motywem tej rośliny oraz wiersze o tych kwiatach. W Polsce „Idea niezapominajki” polega na łączeniu szacunku do ojczystej historii z ekologicznymi działaniami na rzecz ochrony środowiska i umacniania zachowań ekologicznych.

 

Film można obejrzeć tutaj.

 


wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo