Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Ptaki nasze powszednie

05-01-2017

Pieśni obcych ptaków są niczym opowieści o zamorskich krajach i miastach jak z baśni. Któż nie marzy o tym, by być wolnym jak ptak i wędrować po świecie mając w skrzydłach szum wiatru. Egzotyczne, kolorowe ptaki są jak przybysze i pielgrzymi odwiedzający również Rzeszów na trasach swoich przelotów. Ich obecność zauważa i zachowuje w fotograficznych ujęciach Janusz Witowicz. Co więcej zauważa on również piękno tych ptaków, które towarzyszą nam w codziennym życiu, a których obecności często nie dostrzegamy.

Fotografie prezentowane na autorskiej wystawie Janusza Witowicza pt. Ptaki nasze powszednie, którą od 13 stycznia do 9 lutego 2017 roku można będzie oglądać w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie są swoistą fotograficzną dokumentacją tego jak wiele różnorodnych i pięknych ptaków można zobaczyć w naszym mieście i jego okolicach. Kunszt fotograficzny i „bystre oko” autora sprawiają, że zarazem są fotograficznymi „opowieściami” o pięknie i różnorodności ptaków.

Przez swój wysoki poziom i duży wybór prezentowanych prac wystawa Ptaki nasze powszednie pokazuje, że to co wydaje się być znane, codzienne, powszednie, szare, niczym jak „szary wróbel”, jest tak naprawdę pełne uroku, barwnych emocji, życia i ukrytych znaczeń.

tekst: Agnieszka Szafirska

Janusz Witowicz ur. 16 XII 1937, w Tarnopolu, absolwent I Liceum (1955), studiował na Wydziale Lotniczym Politechniki Warszawskiej (1955–60), artysta, fotografik, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, specjalizuje się w fotografii kreacyjnej, prace swoje prezentował na wielu krajowych i zagranicznych wystawach, uzyskał ponad 30 medali oraz liczne wyróżnienia na konkursach fotograficznych, jego nazwisko znalazło się w „Antologii Fotografii Polskiej 1839 – 1989” Jerzego Lewczyńskiego

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo