Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Sad owocowy na Lisiej Górze

13-03-2017
Fot. Projekt nasadzeń i...

Do 10 kwietnia przy ciągu pieszo – rowerowym prowadzącym od rezerwatu do ul. Jarowej posadzone zostaną drzewa i krzewy owocowe oraz posiany trawnik.

 

Pomysł sadu owocowego powstał w Stowarzyszeniu Rzeszowskich Rowerzystów Rowery.Rzeszów.pl, które chciało uniknąć zabudowania blokami przez deweloperów okolicy mostu, który już niebawem powstanie na Wisłoku. Okoliczne działki zostaną zagospodarowane jako tereny rekreacyjne.

Posadzonych zostanie 15 roślin z czego największą część będą stanowiły jabłonie: Papierówka, Antonówka, Szara Reneta, Kosztela, Koksa, James Grieve i Delikates. W sadzie znajdą się też odmiany gruszy pospolitej: Faworytka, Konferencja i Bonkreta Williamsa oraz śliwa – Mirabelka. Sad zostanie również wzbogacony o krzewy takie jak: Pigwowiec, Agrest, Aronia i Jagoda Kamczacka. Obok roślin zostaną postawione tabliczki informacyjne o każdej z nich, dwie ławeczki z drewnianych bali. Zamontowane będą także budki lęgowe dla ptaków na już rosnących starszych drzewach.

Na stronie Urzędu Miasta przez Zarząd Zieleni Miejskiej umieszczone zostało zapytanie ofertowe dotyczące tej inwestycji. W Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim 2017 na Edukacyjny Sad Owocowy zarezerwowano 30 tys. zł.

 

Źrodło: www.biznesistyl.pl

Fot. Pixabay, MP

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo