Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Turystyki

04-05-2017

Obchody Roku Zrównoważonej Turystyki mają zachęcić wszystkie strony do podejmowania wspólnych działań, które sprawią, że turystyka stanie się motorem pozytywnej zmiany. Jednym z ich elementów będzie Konferencja Wysokiego Szczebla organizowana przez Komisję Europejską 8 maja 2017 r. na Malcie. Zaproszeni eksperci będą rozmawiać o aktualnych trendach, możliwościach rozwoju oraz sposobach wdrożenia zasad zrównoważonej turystyki w swoich organizacjach i instytucjach.


Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Turystyki koncentruje się na pięciu obszarach: Inkluzywnym i zrównoważonym rozwoju ekonomicznym; włączającym społeczeństwie, zatrudnieniu i zmniejszaniu ubóstwa; wydajności zasobów, ochronie środowiska i ograniczaniu zmian klimatycznych; wartościach kulturowych, różnorodności i dziedzictwie oraz wspólnym zrozumieniu, pokoju i bezpieczeństwie. 


Zrównoważona turystyka ma na celu zminimalizowanie negatywnych skutków oddziaływania turystyki na środowisko naturalne i kulturę lokalną. Działania te dążą do generowania zysków i zwiększenia zatrudnienia w społecznościach lokalnych oraz ochronę zasobów naturalnych lokalnych ekosystemów. Jest to turystyka odpowiedzialna, zarówno pod względem ekologicznym, jak i kulturowym.

 

Źródła: RDOŚ Rzeszów ,Unic Warsaw
Fot. M.Jedynak, M.Pociask

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo