Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Niedźwiedź przekroczył San

29-05-2017

Leśnicy zaobserwowali tropy niedźwiedzi po lewej stronie Sanu, w lasach leśnictwa Średnia. Do niedawna obecność tych drapieżców na Pogórzu Przemyskim była sporadyczna. Obecnie ich tropy spotykane są już pod samym Przemyślem, miastem, które niedźwiedzia ma w swym herbie.


Niezależnie od siebie tropy niedźwiedzia sfotografowali inżynier nadzoru i podleśniczy. 22 maja tropy różnych osobników stwierdzono w leśnictwach Korytniki i Bełwin, leżących także na lewym brzegu Sanu.


Liczebność niedźwiedzi w lasach Podkarpacia wciąż rośnie, obecnie szacowana jest na 200 osobników.
Turyści przebywający w Bieszczadach powinni zachować ostrożność. Niedźwiedzie są wszystkożerne. Dorosłe sztuki ważą około 300 kg, a żyją do 50 lat. Zaliczają się do najbardziej niebezpiecznych drapieżników w Europie.

 

Źródła: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Polsat News, Nowiny24
Fot. M.Pociask, Nadleśnictwo Krasiczyn

 

 

wstecz
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo