Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Konferencja Środowisko i Ekologia

20-06-2017

21 czerwca br. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Jasionce odbędzie się konferencja ekologiczna. Prelegentami będą: Andrzej Kulig, prof. dr hab. Krzysztof Kukuła, Radosław Fedaczyński, Andrzej Fedaczyński oraz Beata Michalak.

 

W obecnej dobie zaawansowanych technologii, rozwijających się nowych gałęzi przemysłu, zawrotnego tempa życia i pracy, zapominamy o otaczającej nas przyrodzie, która jest przecież źródłem najważniejszych dla człowieka elementów egzystencji: powietrza, wody, ziemi, fauny i flory. Czyste powietrze i woda, nieskażona ziemia, bogactwo roślin i zwierząt warunkują nasz byt na planecie Ziemi. Zastanówmy się wraz ze specjalistami jak wygląda sytuacja w województwie podkarpackim, jak możemy pomóc w ochronie środowiska, jak przezwyciężać bieżące problemy i jak promować szeroko pojętą ekologię.

 

Tematy poruszane podczas konferencji:
- System ocen oddziaływania na środowisko w kontekście RPO Województwa Podkarpackiego
- Obszary przyrodniczo cenne w województwie podkarpackim i metody ich ochrony
- Orzeł, niedźwiedź, ryś - Niewykorzystany potencjał
- "Pogotowie dla Niedźwiedzi" - od pomysłu do realizacji
- Jakość powietrza w woj. podkarpackim w świetle badań Państwowego Monitoringu Środowiska

 

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału.


Więcej informacji o konferencji na stronie.

 

Pliki do pobrania

wstecz
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo