Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Lato w Magurskim Parku Narodowym

26-06-2017

Magurski Park Narodowy zaprasza uczniów szkół podstawowych na cykl bezpłatnych spotkań w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. W każdy wtorek lipca i sierpnia (z wyjątkiem 15 sierpnia) w godzinach 10:00 – 12:00 będzie można odkrywać tradycyjne podania i legendy związane z regionem, przesądy, obyczaje, dawne święta i obrzędy. Będzie to okazja aby spojrzeć na przyrodę z nieco innej perspektywy, poznać wierzenia i zwyczaje związane z drzewami, ziołami, zwierzętami, pogodą, ukazujące mądrość płynącą z uważnej obserwacji natury.


Zajęcia będą odbywać
się w większości poza budynkiem, w ogrodzie dydaktycznym, na łące, w lesie i nad potokiem. Dzieci powinny mieć odpowiedni strój.


Źródła: Magurski PN

 

wstecz
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo