Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Noc Sów

22-03-2018

W nocy z 24 na 25 marca br. odbędzie się siódma edycja Nocy Sów, ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego poświęconego tym tajemniczym ptakom.

 

Noc Sów odbywa się od 2012 r. w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. Wieczorem 24 marca w całej Polsce wyruszą nocne wycieczki terenowe, żeby nasłuchiwać i obserwować sowy. W 2017 r. odbyło się 192 wydarzenia, w których wzięło udział prawie 4000 osób. W tym roku organizowanych wydarzeń będzie jeszcze więcej - do tej pory zgłoszono ich już niemal 230, a nadal zgłaszane są kolejne. Będą to wycieczki terenowe, a także warsztaty, spotkania, pikniki oraz ogniska z opowieściami o ptakach. Wydarzenia można zgłaszać do 23 marca 2018 r. za pośrednictwem Formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.nocsow.pl w zakładce "DLA PRZEWODNIKÓW".

 

Informacje o wszystkich organizowanych wydarzeniach dostępne są na mapie zamieszczonej na stronie www.nocsow.pl. Aby wziąć w nich udział, należy skontaktować się bezpośrednio z Przewodnikiem danego Wydarzenia poprzez Formularz kontaktowy dostępny w zakładce „DLA UCZESTNIKÓW”. Udział w Wydarzeniu umożliwia odpowiedź potwierdzająca wysłana przez Przewodnika. Zapisy na lokalne Wydarzenia są obowiązkowe. 

 

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim wydarzenia „Noc Sów” jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

 

Więcej informacji na temat Nocy Sów i organizowanych wydarzeń w serwisie nocsow.pl.

wstecz
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo