Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Zaproszenie na II Karpackie Dni Zielonej Turystyki

15-08-2010
Dzikie Bieszczady 2009...
Dzikie Bieszczady 2009...
Dzikie Bieszczady 2009...
I Karpackie Dni Zielonej...
I Karpackie Dni Zielonej...
Trzeciego dnia imprezy...

 

20-22 sierpnia -  Lutowiska
 
Drugie już z rzędu Karpackie Dni Zielonej Turystyki (pierwsze odbyły się we wrześniu 2009 roku w słowackiej Sninie) są promocją turystyki przyjaznej środowisku w Karpatach Wschodnich i na Podkarpaciu. Odbywająca się w Lutowiskach impreza popularyzuje także skarby przyrody i kultury pogranicza polsko–słowacko–ukraińskiego.
 
Piątek, 20.sierpnia
Wystawy publikacji i fotografii oraz pokaz filmów o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i ekoturystycznej.
Sobota, 21 sierpnia

DZIKIE KARPATY: kontynuacja zorganizowanej w 2009 roku w Lutowiskach imprezy „Dzikie Bieszczady. W tym roku odbywa się w ramach Karpackich Dni Zielonej Turystyki. Będzie można zobaczyć pokazy zwierząt hodowlanych związanych z regionem, wziąć udział w konkursach i zajęciach edukacyjnych na temat rosnących w Karpatach roślin i żyjących tu dużych ssaków – żubrów, niedźwiedzi, wilków, rysi i żbików. Będą także ekspozycje wschodniokarpackich produktów ekoturystycznych: Międzynarodowego Szlaku Dziedzictwa Przyrodniczo-Kulturowego „Zielony Rower – Greenway Karpaty Wschodnie i Ekomuzeów Bieszczadzkich. Dodatkowo organizatorzy zapraszają na pokazy akrobacji rowerowych oraz prezentację zasad i sprzętu potrzebnego do uprawiania parolotniarstwa. Podczas imprezy warto odwiedzić kiermasz rękodzieła wschodniokarpackiego oraz degustować regionalne potrawy. z warsztatami kulinarnymi. Wieczorem przewidziano występy zespołów regionalnych z Polski, Słowacji i Ukrainy.
Niedziela, 22 sierpnia
ZIELONA TURYSTYKA KARPACKA: edukacyjne wycieczki i warsztaty terenowe: rowerowa wzdłuż Doliny Sanu; piesze z botanikiem i ornitologiem (bird watching); warsztaty fotografii przyrodniczej dla początkujących.
 
Szczegółowy program  na stronie www.gotocarpathia.eu
wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo