Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Piknik Nauki EKSPLORACJE

21-05-2018

W dniach 25-27 maja w Rzeszowie odbędzie się Piknik Nauki Eksploracje, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Explores, Uniwersytet Rzeszowski oraz Stowarzyszenie Ekoskop.
Głównym celem Pikniku będzie ukazanie i popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, lokalnych osiągnięć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych, specyfiki i kierunków rozwoju rzeszowskiego ośrodka akademickiego oraz propagowanie idei i metod stosowanych w edukacji nieformalnej oraz pozaformalnej.

Misja i program Pikniku ukierunkowane będą na pokazanie różnorodności i wzajemnych powiązań pomiędzy trzema makroobszarami wiedzy opisanymi za pomocą haseł: „My ludzie”, „Świat wokół nas” oraz „Nasza cywilizacja.
Podczas Pikniku Nauki Eksploracje będą odbywać się m.in. wykłady i prelekcje, warsztaty i pokazy w laboratoriach i na plenerowych stoiskach wystawienniczych, występy artystyczne na scenie głównej oraz konkursy na stoiskach wystawienniczych.


Więcej informacji na stronie.


Źródło: Green Velo

 

wstecz
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo