Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Oczekiwania polskich i słowackich konsumentów wobec turystyki przyrodniczej

06-05-2019

Turystyka przyrodnicza to jedna z form turystyki poznawczej. Podstawą do jej rozwoju są nienaruszone lub w niewielkim stopniu przekształcone przez człowieka walory przyrodnicze, a głównym motywem podróży jest poznawanie, obserwowanie i podziwianie przyrody. Przedmiotem zainteresowania turystów mogą być zarówno poszczególne gatunki roślin i zwierząt jak i siedliska roślinne, formy geologiczne czy obszary interesujące ze względu na zachowane walory krajobrazowe. Pojęciu turystyki przyrodniczej odpowiadają spotykane w literaturze określenia nature tourismwildlife tourism czy green tourism.

 

Pogranicze polsko-słowackie to tereny górskie - Karpaty. Znajduje się tam wiele cennych i interesujących walorów przyrodniczych, w tym rzadkie i prawnie chronione, m.in. najwyższą formą ochrony przyrody – w parkach narodowych. Jest to również obszar charakteryzujący się wybitnymi walorami kulturowymi.
 
Celem badań było poznanie oczekiwań potencjalnych klientów w zakresie turystyki przyrodniczej. Ich wyniki mają służyć do przygotowania unikatowej oferty turystycznej, która będzie odpowiadać potrzebom rynku.
 
Zachęcamy do zapoznania sie z wynikami badań, które znajdują się w raporcie
wstecz
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE
Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo