Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Drzewo Roku 2020

02-06-2020

Przez cały czerwiec drzewa z całej Polski będą rywalizować o tytuł Drzewa Roku w konkursie organizowanym po raz 10. przez Klub Gaja. Są to m.in. jodła Elżbieta i samotna lipa św. Jana Nepomucena, które rosną na Podkarpaciu.
Głosowanie na polskie Drzewo Roku rozpoczęło się w poniedziałek 1 czerwca. Najpopularniejsi kandydaci mają już na koncie ponad 100 głosów.

Wśród 16 wytypowanych drzew są aż dwa z Podkarpacia:

- Lipa św. Jana Nepomucena, Dulcza Wielka (gmina Radomyśl Wielki)
- jodła Elżbieta, Muczne ( gmina Lutowiska)

 

Głosować można na stronie: www.drzeworoku.pl

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo