Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

„Turystyka bez granic” na antenie TVP Rzeszów

04-02-2011

 

Telewizja Rzeszów rozpoczyna od 5.02 2011 r. emisję cyklu programów                     o turystyce przyjaznej środowisku w polskich Bieszczadach i sąsiadujących z nimi słowackich Bukowskich Wierchach. Obok osobliwości przyrodniczych i kulturowych zaprezentowane zostaną obiekty i inicjatywy, które otrzymały certyfikaty „GoToCarpathia” przyznawane przez Fundację Bieszczadzką.
Reporterzy Telewizji Rzeszów pokażą oryginalne sposoby uprawiania turystyki na terenach chronionych, niezwykłe muzea, warsztaty ginących zawodów, sposoby przyrządzania bojkowskich oraz łemkowskich potraw i oczywiście ludzi, którzy to wszystko wymyślają, korzystając z dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Karpat Wschodnich.
Programy przygotowane przez Telewizję Rzeszów powstały w ramach projektu „Turystyka bez granic”realizowanego wspólnie przez polskie i słowackie organizacje pozarządowe. Pilotażowy odcinek o projekcie ukazał się na antenie TVP Rzeszów w styczniu 2010 roku. Obecnie rozpoczyna się emisja kolejnych, w których zobaczymy pierwsze efekty akcji. Koordynatorem cyklu telewizyjnego jest Jacek Szarek.
Pełna nazwa projektu brzmi „Turystyka bez granic - wzmocnienie współpracy transgranicznej w turystyce w oparciu o zrównoważony rozwój środowiska”. Jest on realizowany przy udziale środków z Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Organizacją koordynująca projekt jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Procarpathia”. Z polskiej strony w działaniach biorą także udział Fundacja Bieszczadzka i Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska, a ze słowackiej Dziecięca Organizacja Fenix ze Sniny i Agencja Rozwoju Regionalnego ze Svidnika. Filmy o projekcie produkowane są wspólnie ze studiem filmowym Małek Media.
wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo