Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Wyniki głosowania - Drzewo Roku 2021

18-03-2021
Wyniki głosowania w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2021 są już znane.

Nie wypalaj traw!

11-03-2021
Wypalanie traw w okresie wiosennym w naszym kraju stało się obecnie bardzo groźnym zjawiskiem. Corocznie do akcji gaszenia darni straż pożarna wyrusza kilkadziesiąt tysięcy razy!

KONKURS FOTOGRAFICZNY

10-03-2021
Konkurs fotograficzny z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów

Noc Sów

09-03-2021
Usłysz, co w lesie huczy. Leśnicy zapraszają na sowią noc.

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

03-03-2021
3 marca, obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody (World Wildlife Day), który został ustanowiony w 2013 r. podczas 68. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Wilk lub niedźwiedź pod domem. Co robić?

01-03-2021
Województwo podkarpackie poszczycić się może największymi populacjami wilka i niedźwiedzia. Ich występowanie koncentruje się głównie w regionie Bieszczadów, gdzie spotkanie z tymi gatunkami nie należy do rzadkości.

Lipa św. Jana Nepomucena

01-02-2021
Od dzisiaj przez cały luty każdy z nas będzie mógł zdecydować, które drzewo otrzyma tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2021. W tym roku Polskę reprezentuje zwyciężczyni 10. edycji organizowanego przez Klub Gaja konkursu Drzewo Roku.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo