Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

„Piękne i zagrożone”

01-09-2023
W województwie podkarpackim mamy do czynienia z niespotykanym w innych częściach kraju nagromadzeniem unikatowych gatunków flory.

Festiwal Twórców Karpackich

20-07-2023
Zapraszamy na Festiwal Twórców Karpackich dniach 5-6 sierpnia br. w Baligrodzie na terenie stadionu sportowego.

Podkarpackie - poznaj, poczuj, przeżyj

19-07-2023
Co zobaczyć na Podkarpaciu? Wiele osób zadając sobie to pytanie myśli wyłącznie o Bieszczadach.

Europejski Dzień Parków Narodowych

24-05-2023
Europejski Dzień Parków Narodowych obchodzony jest w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie.

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

22-05-2023
Aby przypomnieć o znaczeniu wszystkich gatunków, corocznie 22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej.

Dzień Ziemi

22-04-2023
To największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu.

Geofity

01-04-2023
To rośliny wieloletnie, których nadziemna część wyrasta z podziemnych bulw, kłączy, cebulek lub korzeni.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo