Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Dzień Obszarów Wodno-Błotnych

02-02-2023
Drugiego lutego obchodzimy bardzo ważne z przyrodniczego punktu widzenia święto – Dzień Obszarów Wodno-Błotnych. Co roku zwraca ono naszą uwagę na znaczenie mokradeł i na ich problemy.

Kilka faktów o wilkach

01-02-2023
Obecność wilków w polskich lasach świadczy dobrze o kondycji przyrody, a wilk jako symbol siły i niezależności, jest na stałe obecny w polskiej kulturze.

Aktualizacja szlaków w rezerwacie przyrody "Bór"

26-01-2023
Od dnia 17 stycznia 2023 r. zmianie uległ przebieg wyznaczonych w rezerwacie przyrody szlaków.

Wielki powrót przyrody

30-12-2022
Południowa i wschodnia część województwa podkarpackiego to obszar, na którym w ciągu kilkudziesięciu lat doszło do procesu wtórnej sukcesji w niespotykanej gdzie indziej skali, co stworzyło szansę dla odrodzenia się środowiska naturalnego.

Skarby podkarpackiej przyrody

27-12-2022
"Skarby podkarpackiej przyrody" to kolejny projekt mający na celu zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej.

Jemioła - pasożyt czy lek?

24-12-2022
W okresie świąt Bożego Narodzenia oprócz choinki nasze domy często zdobi jemioła.

Choinka - żywa czy sztuczna?

22-12-2022
Wielu z nas zastanawia się co roku, jaka choinka – żywa czy sztuczna?

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo