Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Noc Sów 2019

04-03-2019
23/24 marca już po raz ósmy cała Polska zachwyci się sowami! To jedyna taka noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.

Badania ankietowe dot. turystyki przyrodniczej na pograniczu polsko-słowackim

26-02-2019
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu ankietowym dot. turystyki przyrodniczej na pograniczu polsko-słowackim.

Wilki lub niedźwiedź pod domem?

19-02-2019
Widok wilka czy niedźwiedzia na górskim szlaku jest niewątpliwie przeżyciem niezwykłym i dla wielu osób niezapomnianym. Ale co robić gdy te zwierzęta pojawiają się przed domem? Do kogo można wtedy zwrócić się o pomoc?

Światowy Dzień Mokradeł

01-02-2019
2 lutego, w rocznicę podpisania Konwencji Ramsarskiej, w ponad 95 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł (ang. World Wetland Day). Pierwszy raz świętowany był w roku 1997.

Konkurs online - "Przyroda wokół nas"

08-01-2019
Konkurs organizowany przez Okręg Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody w Rzeszowie. Ideą konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej ich przyrody w najbliższym otoczeniu. Przeznaczony jest dla dzieci oraz młodzieży szkolnej z obszar

Noc Biologów 2019 w Rzeszowie

08-01-2019
11 stycznia 2019 r. w budynkach Wydziału Biologiczno-Rolniczego oraz Wydziału Biotechnologii UR odbędzie się Noc Biologów!

Pierwszy dzień zimy – kiedy zaczyna się kalendarzowa, a kiedy astronomiczna zima?

21-12-2018
Pierwszy dzień kalendarzowej zimy wypada zawsze 22 grudnia. Pierwszy dzień astronomicznej zimy to data ruchoma. W tym roku będzie to 21 grudnia.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo