Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Europejski Dzień Parków Narodowych

24-05-2022
Obchodzimy dziś Europejski Dzień Parków Narodowych!

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

03-03-2022
3 marca, w rocznicę podpisania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES) obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody.

Konkurs na karpackie inicjatywy lokalne - edycja 2022

01-03-2022
Konkurs na karpackie inicjatywy lokalne związane z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym Karpat.

Z biegiem Jasiołki

04-12-2021
Zapraszamy do obejrzenia filmu o ciekawych i nadal mało znanych terenów Beskidu Niskiego wzdłuż biegu rzeki Jasiołki.

Karpackie produkty lokalne/regionalne

02-12-2021
Badanie dotyczące regionalnych produktów, wykonywanych tradycyjnymi technikami w polskiej części Karpat.

Rośliny dawnych wsi i pastwisk

01-12-2021
Zapraszamy do obejrzenia filmu o roślinności dawnych wsi i pastwisk na terenie województwa podkarpackiego.

Łuska Bystrego

30-11-2021
Zapraszamy do obejrzenia filmu o okolicach nieistniejących wsi Rabe i Huczwice niedaleko Baligrodu, które są interesującymi geologicznie enklawami w Bieszczadach.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo