Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

XVIII EDYCJA KONKURSU "LEŚNE FOTOGRAFIE"

07-12-2018
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego NOWE PODKARPACIE organizuje XVIII edycję konkursu „Leśne fotografie”.

Dokarmianie ptaków zimą

04-12-2018
Kiedy i jak dokarmiać ptaki zimą? Dokarmianie ptaków spotyka się w Polsce z dużą aprobatą. Może być miłym i edukacyjnym zajęciem, uwrażliwiającym na piękno przyrody. Z pewnością ułatwia ono ptakom przetrwanie najtrudniejszych zimowych mrozów.

VI numer czasopisma "Biznes i Etos"

29-10-2018
Jest już kolejny - szósty, a zarazem ostatni numer czasopisma "Biznes i Etos" wydawanego w ramach projektu „Razem dla Zielonego Podkarpacia - budowanie potencjału i integracja różnych grup interesariuszy mających duży wpływ na przyrodę”.....

Na grzyby z poszanowaniem przyrody

27-09-2018
Jesień to dla wielu wyczekiwany czas grzybobrania. Oznacza to zwiększoną liczbę gości w lasach i duże obciążenie dla przyrody.

Pierwszy dzień jesieni

23-09-2018
Dzień staje się krótszy, robi się coraz zimniej, zbliża się jesień. Już niebawem liście drzew zmienią barwę na wszystkie odcienie żółci, pomarańczy i czerwieni. Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa, a kiedy astronomiczna jesień w 2018 roku?

Impreza edukacyjna "Razem dla Zielonego Podkarpacia"

20-09-2018
W dniu 15 września 2018 r. w miejscowości Zatwarnica (gm. Lutowiska, powiat bieszczadzki) odbyła się impreza edukacyjna „Razem dla Zielonego Podkarpacia”.

Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk

19-09-2018
19 września obchodzimy Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. To ważne święto – szczególnie w czasach, gdy dla dzikiej przyrody, wypieranej przez człowieka i jego wciąż rosnące potrzeby, pozostaje coraz mniej miejsca.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo