Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Europejskie Dni Ptaków 2018

17-09-2018
W dniach 6-7 października 2018 obserwatorzy z całej Europy wyruszą z lornetkami i lunetami na obserwacje ptaków. To bardzo szczególny i niezwykły moment w ptasim świecie – czas jesiennych wędrówek.

V numer czasopisma "Biznes i Etos"

12-09-2018
Jest już piąty numer czasopisma "Biznes i Etos" wydawanego w ramach projektu „Razem dla Zielonego Podkarpacia - budowanie potencjału i integracja różnych grup interesariuszy mających duży wpływ na przyrodę”.

Zimowity witają jesień w Bieszczadach

10-09-2018
Wcześniej niż zwykle na bieszczadzkich łąkach zakwitły zimowity jesienne, zapowiadające koniec lata.

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

05-09-2018
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”.

Impreza edukacyjna "Razem dla Zielonego Podkarpacia"

31-08-2018
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia PRO CARPATHIA serdecznie zaprasza na imprezę edukacyjną "Razem dla Zielonego Podkarpacia", która odbędzie się 15 września 2018 r. w Zatwarnicy.

Sęp płowy już na wolności

06-08-2018
W sobotnie popołudnie 4 sierpnia na terenie leśnictwa Tarnawa (Nadleśnictwo Stuposiany) odzyskał wolność sęp płowy, który pojawił się w Polsce przed miesiącem. Wypuszczony z klatki, wzbił się w górę i niskim lotem odfrunął ku Przełęczy Użockiej.

Spotkania konsultacyjno - mediacyjne dla wszystkich grup interesariuszy mających wpływ na przyrodę w woj. podkarpackim

02-08-2018
Spotkania konsultacyjno - mediacyjne dla wszystkich grup interesariuszy mających duży wpływ na przyrodę w woj. podkarpackim.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo