Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności projektowe

Zaproszenie na seminarium pt. "Korytarze migracyjne zwierząt - ich rola i znaczenie"

06-11-2015
Zaproszenie na seminarium

 

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „PRO CARPATHIA”

wraz z Magurskim Parkiem Narodowym

serdecznie zaprasza na seminarium popularyzujące wiedzę na temat korytarzy migracyjnych

 

Pn. „Korytarze migracyjne zwierząt

ich rola i znaczenie”

 

 

 

Termin seminarium: 20 listopada 2015 r.

Miejsce: Wydział Medyczny UR, al. mjr. W. Kopisto 2a,  aula nr 46

Czas trwania seminarium: godz. 12:30 - 14:30

Grupa odbiorców: seminarium ma charakter otwarty

 

PROGRAM:

1.      Otwarcie seminarium

2.      Przedstawienie prezentacji: Na tropie dużych drapieżników w ich naturalnym środowisku - prelekcja wraz z filmem.

- prezentacja Projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne”, przedstawianie jego głównych założeń i celów.  Przedstawienie Partnerów Projektu.

- rola i znaczenie korytarzy migracyjnych. Przedstawienie głównych problemów i kwestii spornych w tym temacie różnych interesariuszy oraz możliwości ich konstruktywnego rozwiązywania.

- przedstawienie i krótki opis biologii zwierząt objętych projektem. Opisanie metod monitoringu korytarzy migracyjnych: fotopułapki, tropienia długodystansowe, digitalizacja dróg (zaprezentowanie zdjęć oraz map). Dotychczasowe osiągnięcia
w projekcie.

3.      Dyskusja

4.      Zakończenie seminarium

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

 

 

Seminarium organizowane jest w ramach projektu pn. „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne” nr KIK/53 współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo