Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Koncepcja rozwoju turystyki w parkach narodowych w województwie podkarpackim

16-12-2020

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z koncepcją rozwoju turystyki w parkach narodowych w województwie podkarpackim - Bieszczadki i Magurski PN.

 

Koncepcja aktywnego rozwoju turystyki na trenie Bieszczadzkiego oraz Magurskiego Parku Narodowego jest opracowaniem analizującym aktualny stan istniejącej infrastruktury oraz potencjał wynikający z obszarów budujących perspektywę inteligentnego i zrównoważonego rozwoju. Jednym z założeń przygotowanej koncepcji jest przedstawienie długofalowych rozwiązań w celu podnoszenia atrakcyjności obszaru jako miejsca destynkcji turystycznej. Działania te, realizowane w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, umożliwią poprawę dostępności przestrzennej oraz przyczynią się do uatrakcyjnienia ich otoczenia jako miejsca zamieszkania oraz lokowania kapitału inwestycyjnego przy jednoczesnym zachowaniu walorów przyrodniczo-kulturowych.

 

Pełna koncepcja dostępna tutaj.

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo