Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Rośliny i siedliska związane z wypasem na obszarze polskich Karpat Wschodnich

15-12-2020

Ukazała się bezpłatna publikacja pt. Rośliny i siedliska związane z wypasem na obszarze polskich Karpat Wschodnich wydana przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia”.


Publikacja powstała w ramach projektu „Bioróżnorodność na wypasie” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.


Składa się z opisu historii wypasu i ekologii pastwisk, walorów przyrodniczych siedlisk poddawanych wypasowi, a także krótkiego atlasu gatunków pastwiskowych.

Publikacja w wersji pdf dostępna jest również w zakładce:
https://www.zielonepodkarpacie.pl/publikacja/

  

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo