Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Wyniki głosowania - Drzewo Roku 2021

18-03-2021

Wyniki głosowania w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2021 są już znane.

 

Zwycięzcami zostały:
1. Tysiącletni dąb ostrolistny Lecina, Hiszpania
2. Platan Curinga, Włochy
3. Starożytny platan, Rosja

Lipa św. Jana Nepomucena zajęła 5. miejsce i otrzymała rekordową liczbę głosów – 35 422. Żadne polskie drzewo w 11-letniej historii europejskiego konkursu nie dostało ich tyle.
 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo