Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Z biegiem Jasiołki

04-12-2021

W tym programie pokazane zostaną ciekawe i nadal mało znane tereny Beskidu Niskiego wzdłuż biegu rzeki Jasiołka, od jej źródeł aż po Duklę. Ten słabo zaludniony obszar stanowi dobre miejsce do wypraw dla prawdziwych traperów chcących samotnie poznawać osobliwości przyrodnicze i kulturowe tego regionu. Obszar ten objęto ochroną tworząc Jaśliski Park Krajobrazowy, rezerwaty przyrody i obszary Natura 2000.

 

Materiał filmowy dostępny pod adresem:

https://youtu.be/T7Ibew23YP4

 

Audycja telewizyjna pt. „Z biegiem Jasiołki” została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach zadania „Skarby podkarpackiej przyrody”.

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo