Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Aktualizacja szlaków w rezerwacie przyrody "Bór"

26-01-2023

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie w dniu 17 stycznia 2023 r. podpisał zarządzenie nr 3/23 w sprawie wyznaczenia szlaku ruchu pieszego, rowerowego i narciarskiego w rezerwacie przyrody „Bór”, na mocy którego zmianie ulega udostępnienie turystyczne rezerwatu przyrody.

 
Rezerwat przyrody „Bór” to popularny obiekt weekendowych spacerów, a także miejsce uprawniania aktywności fizycznych, takich jak bieganie czy nordic walking.
 
Tak duże zainteresowanie obiektem niestety silnie oddziałuje na przyrodę rezerwatu, objawiające się szczególnie w niszczeniu runa leśnego. Z tego względu, wspólnie z Nadleśnictwem Głogów Małopolski, podjęliśmy działania, których celem jest kanalizacja ruchu turystycznego w rezerwacie, aby ograniczyć niekontrolowaną antropopresję. Oprócz tras do spacerowania czy biegania, zostały wyznaczone trasy, po których można poruszać się rowerem, a także na nartach (oczywiście zimą!).
 
Rezerwat przyrody „Bór” powstał w 1996 r. w celu zachowania kompleksu leśnego dawnej Puszczy Sandomierskiej.
 
Aktualny przebieg szlaków znajduje się poniżej.
 
 
Źródło: RDOŚ w Rzeszowie 
wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo