Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Przyszłość współpracy na wschodnim pograniczu

12-07-2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przedstawicieli instytucji pogranicza polsko-białoruskiego i polsko-ukraińskiego do udziału w konsultacjach nt. przyszłego programu współpracy transgranicznej na tym obszarze.

Celem konsultacji jest zebranie  opinii i uwag na temat kierunków współpracy transgranicznej po roku 2027, a ich wyniki posłużą do opracowania nowego programu Interreg.

W konsultacjach mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy, jak i wszyscy zainteresowani rozwojem polsko-ukraińskiego i polsko-białoruskiego pogranicza.

Do przedstawicieli instytucji działających na pograniczu, szczególnie dotychczasowych wnioskodawców i beneficjentów Programów Polska-(Białoruś)-Ukraina i Polska – Ukraina, skierowana jest  ANKIETA DLA INTERESARIUSZY (j. ang).

Do mieszkańców pogranicza, którzy chcą podzielić się swoją refleksją na temat aktualnej i przyszłej współpracy transgranicznej skierowana jest ANKIETA DLA OBYWATELI (dostępna także w wersji ukraińskiej).

Zachęcamy również do udostępnienia ankiet, aby jak najwięcej osób mogło wypowiedzieć się i wpłynąć na przyszłość Programu po roku 2027.

Ankiety można uzupełniać do końca sierpnia 2024 roku.

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo