Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Podkarpackie ma nowy przewodnik rowerowy

04-12-2020
Przewodnik zawiera propozycję 50 tras rowerowych po województwie podkarpackim.

XX EDYCJA KONKURSU „LEŚNE FOTOGRAFIE”

16-11-2020
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i portalem TerazKrosno.pl organizuje XX edycję konkursu „Leśne fotografie”.

Konkurs wiedzy o kulturze wołoskiej i tradycjach pasterskich

22-10-2020
Fundacja Instytut Regionalny zaprasza do konkursu na wykonanie plakatu popularyzującego wiedzę o kulturze wołoskiej i tradycjach pasterskich.

Zaproszenie na imprezę plenerową

30-09-2020
W związku z realizacją projektu "Modernizacja ścieżki przyrodniczej Knieja w Nowosiółkach" zapraszamy na imprezę plenerową, której głównym punktem będzie nadanie ścieżce imienia Grzegorza Sitki .

XVII Podkarpacka Noc Nietoperzy

18-09-2020
Tegoroczna impreza zwana Nocą Nietoperzy organizowana jest pod hasłem „Nietoperz – Przyjaciel człowieka”.

Film promujący tradycje pszczelarskie

09-09-2020
Film ma na celu promocję tradycji pszczelarskich oraz zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania i popularyzację hodowli pierwotnej rasy pszczoły karpackiej jako elementu dziedzictwa przyrodniczego pogranicza ukraińsko-polskiego.

Ankieta na temat potencjału obszaru pogranicza

04-09-2020
Szanowni Państwo, zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety na temat potencjału obszaru pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo