Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Dzień Parków Narodowych

24-05-2024
24 maja obchodzimy Europejski Dzień Parków Narodowych.

Dzień Bobry!

06-04-2024
7 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bobrów. W tym dniu warto zwrócić uwagę na te ciekawe i użyteczne dla środowiska zwierzęta

Dolina Smarkatej nowym rezerwatem

03-04-2024
Do 99 wzrośnie liczba rezerwatów przyrody w województwie podkarpackim. Dziś, tj. 2 kwietnia 2024 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie popisał zarządzenie w sprawie rezerwatu przyrody „Dolina Smarkatej”.

Dzień dokarmiania zwierzyny leśnej

11-02-2024
To dobra okazja, by zastanowić się jakiej pomocy możemy udzielić dziko żyjącym zwierzętom i czy taka pomoc jest im w ogóle potrzebna.

DZIEŃ MOKRADEŁ

02-02-2024
Drugiego lutego obchodzimy bardzo ważne z przyrodniczego punktu widzenia święto – Dzień Obszarów Wodno-Błotnych.

Światowy Dzień Śniegu

21-01-2024
Światowy Dzień Śniegu to element kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), mającej na celu promowanie jazdy na nartach i na snowboardzie oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do zabawy na śniegu i uprawiania sportów zimowych.

Niedźwiedź 2030

18-01-2024
Niedźwiedzie brunatne, chociaż są największymi drapieżnikami w Polsce, nie obronią się przed nami – ludźmi.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo