Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Rok 2011 – Międzynarodowym Rokiem Lasów

28-12-2010
Świat coraz mocniej dostrzega znaczenie lasów dla życia ludzi. Dlatego Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Będzie to okazja do wielu działań promocyjnych i edukacyjnych, których celem winno być...

Konkurs Leśne Fotografie 2010

12-12-2010
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i redakcją Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie” organizuje X edycję konkursu „Leśne Fotografie 2010”.

Niedźwiedzie zabiły żubra

10-12-2010
Bieszczadzkie żubry, mimo że słusznie noszą tytuł „puszcz imperatorów”, padają czasami ofiarami drapieżników. Na terenie Nadleśnictwa Baligród łupem niedźwiedzi padła kilkuletnia żubrzyca.

18 tom "Rocznikow Bieszczadzkich"

03-12-2010
Ukazał się kolejny, 18 tom „Roczników Bieszczadzkich" wydawanych przez Bieszczadzki Park Narodowy. Zawiera on materiały z XVII Międzynarodowej Konferencji na temat: „Najcenniejsze walory karpackiej przyrody i ich ochrona".

Leśnicy naprawili drogi zniszczone podczas powodzi

01-12-2010
Jesień, a szczególnie październik i listopad to czas intensywnych prac budowlanych i remontowych na drogach leśnych we wszystkich podkarpackich nadleśnictwach. Miały one na celu usunięcie skutków tegorocznych ulewnych deszczy.

Pomyliły jesień z wiosną

22-11-2010
Ciepła pierwsza połowa listopada spowodowała, że na Podkarpaciu powtórnie (a może przedwcześnie) zakwitło sporo roślin. Nie zwiastuje to jednak wcale ciepłego i słonecznego końca jesieni.

Niedźwiedź ofiarą kłusownika

19-11-2010
Na terenie nieistniejącej wsi Borysławka w okolicach Birczy znaleziono skłusowanego niedźwiedzia. Zwierzę wpadło we wnyki zastawione na dzika i udusiło się.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo