Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

„Konfederatka” czy „Niedźwiedzia skała” – skalny pomnik przyrody w leśnictwie Wola Komborska

16-11-2010
W lasach pod Wolą Komborską znaleźć można sporo skalnych ostańców piaskowcowych. Niektóre z nich w drodze wielowiekowych procesów erozyjnych przybrały kształty działające na ludzką wyobraźnię. Najciekawsza jest zapewne...

Przyroda odkrywa tajemnice historii

13-11-2010
W listopadzie, kiedy opadną już liście i krajobrazy są mało atrakcyjne można się wybrać na wyprawę w poszukiwaniu śladów historii ukrytych przez cały rok w gęstej zieleni.

Kolejny Internetowy Biuletyn Bieszczadzkiego Parku Narodowego

02-11-2010
Ukazał się czternasty numer Internetowego Biuletynu Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Kłokoczka symbolem współpracy polsko-słowackiej

29-10-2010
W piątek 29 października w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne odbyła się konferencja podsumowująca międzynarodowy projekt „Kłokoczka południowa roślinnym symbolem współpracy polskich i słowackich regionów nadgranicznych”.

Kolory nad jeziorami

24-10-2010
Amatorzy pięknych widoków, którzy przyjechali w Bieszczady podczas weekendu 23 i 24 października mocno się rozczarowali. W tym roku jesień nie zachwyciła. No chyba, że ktoś zawędrował nad Zalew Soliński czy też Myczkowski

Bieszczadzki konkurs dla młodych fotografów rozstrzygnięty

18-10-2010
Michał Szewczyk (w kategorii wiekowej 13-20 lat) i Mirosław Arkadiusz Kaźmierczak (w kategorii 21 - 26 lat) zostali zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Fotografów zorganizowanego przez Bieszczadzki Park Narodowy.

Święto Drzewa w lasach Podkarpacia

11-10-2010
Ekologiczno-Kulturalne Stowarzyszenie „Klub Gaja” jest pomysłodawcą i organizatorem programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa, organizowanego już od 2003 roku. Jego inaugurację stanowi ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, którą zaczyna..

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo