Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Międzynarodowa ścieżka przyrodnicza już dostępna dla turystów

22-09-2010
W poniedziałek 27 września w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Wołosań” w Cisnej odbędzie się uroczyste zakończenie realizacji projektu „Międzynarodowa ścieżka dydaktyczna Udava-Solinka”. To pierwszy tego rodzaju obiekt...

Ogólnopolski konkurs dla młodych fotografów - zmiana w regulaminie

20-09-2010
Organizator Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Fotografów pn. „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa bieszczadzkiego parku narodowego i otuliny” - Bieszczadzki Park Narodowy - postanowił utworzyć dodatkową kategorię wiekową: 21-26 lat.

Leśne pieniądze zagrożone

17-09-2010
Leśnicy sprzeciwiają się rządowym planom włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. Podczas zjazdu Polskiego Towarzystwa Leśnego, który odbył się w Polańczyku pod uchwałą w tej sprawie podpisało się prawie 250 delegatów z całej Polski.

110 Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego odbędzie się na Podkarpaciu

13-09-2010
W dniach 15-17 września w Polańczyku obradował będzie 110 Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego, podczas którego odbędzie się sesja naukowa na temat „Leśnictwo Bieszczadów, wczoraj, dziś jutro”. Delegaci wezmą też w tradycyjnych...

Ogólnopolski konkurs dla młodych fotografów

01-09-2010
W związku z ogłoszeniem roku 2010 - Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej oraz rosnącym zainteresowaniem fotografią przyrodniczą, Bieszczadzki Park Narodowy ogłosił ogólnopolski konkurs dla młodych fotografów.

TUZIN ORLIKÓW – Kolekcjonerski Bon Magurskiego Parku Narodowego

30-08-2010
30 sierpnia 2010 roku jest dniem emisji kolekcjonerskiego bonu „TUZIN ORLIKÓW”. Emitentem bonu jest Magurski Park Narodowy, a producentem Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Zaproszenie na II Karpackie Dni Zielonej Turystyki

15-08-2010
Drugie już z rzędu Karpackie Dni Zielonej Turystyki (pierwsze odbyły się we wrześniu 2009 roku w słowackiej Sninie) są promocją turystyki przyjaznej środowisku w Karpatach Wschodnich i na Podkarpaciu.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo