Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Dzień Żubra

07-08-2010
Niezwykle udany był IV Dzień Żubra w Lutowiskach, który świętowano w sobotę 7 sierpnia. Zawody strzeleckie, zawody drwali, kiermasz wyrobów artystycznych i rękodzieła, konkursy i koncerty, ale przede wszystkim wiele akcentów edukacyjnych.

Puszcza Sandomierska dla turystów

19-07-2010
Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez nadleśnictwa: Kolbuszowa, Mielec, Głogów, Nowa Dęba, Rudnik oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Gminę Kolbuszowa. Jego trasa liczy ponad 300 km długości...

Nowy nadleśniczym w Oleszycach

24-06-2010
23 czerwca 2010 roku nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Oleszyce został Waldemar Cisek, dotychczasowy wieloletni leśniczy w tej jednostce. Akt powołania na to stanowisko wręczył mu Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie.

Żubrzyca skłusowana w Bieszczadach

08-06-2010
W niedzielę 6 czerwca 2010 r. w masywie Chryszczatej (koło Smolnika n. Osławą) na terenie Nadleśnictwa Komańcza znaleziono martwą trzyletnią żubrzycę. Schwytana na wnyk z liny stalowej długo walczyła o życie, o czym świadczy...

Leksykon Podkarpackiej Przyrody

11-05-2010
Stowarzyszenie PRO CARPATHIA, dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, wydało „Leksykon Podkarpackiej Przyrody”. Jest to kolejna przygotowana przez Stowarzyszenie Pro Carpathia publikacja zbierająca...

Zwierzyna leśna policzona

05-05-2010
Mimo trudnej tegorocznej zimy stan zwierzyny w podkarpackich lasach jest zadowalający. Świadczą o tym wyniki corocznej inwentaryzacji zwierzyny w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Wiele gatunków zarówno zwierzyny łownej...

Wystawa z okazji 15-lecia Magurskiego Parku Narodowego

01-05-2010
W Krempnej otwarto wystawę fotografii ukazujących bogaty świat przyrody Magurskiego Parku Narodowego. Zdjęcia można zobaczyć w Ośrodku Edukacyjnym i Muzeum MPN.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo