Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Leśne przestępstwa i wykroczenia

21-04-2010
Analiza przeprowadzona w jednostkach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie za rok 2009 wykazała na wzrost przestępczości leśnej. Na sprawców nałożono 522 mandaty karne. Sześć spraw znalazło swój finał w sądach grodzkich.

Odstrzelone żubry były zdrowe

11-04-2010
Zgodnie z decyzją Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Nadleśnictwie Lutowiska odstrzelone zostały trzy żubry. Wstępne oględziny przeprowadzone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ustrzykach Dolnych wykazały, że zwierzęta były zdrowe.

Bieszczadzkie żubry w niebezpieczeństwie

19-03-2010
Stado żubrów żyjące w dolinie Sanu w Bieszczadach jest zagrożone epidemią gruźlicy. Wstępne badanie weterynaryjne padłej niedawno 7-letniej samicy wskazuje, że przyczyną jej śmierci jest właśnie ta groźna choroba. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w..

Martwe orły

07-03-2010
W miejscowości Kąty (gmina Krempna) niedaleko Magurskiego Parku Narodowego znaleziono dwa martwe orły przednie. Ptaki padły po zjedzeniu padliny lisa.

Zobaczyć bieszczadzkie żubry

07-03-2010
Koniec długiej, śnieżnej zimy to dobry czas do obserwacji bieszczadzkich żubrów. Zwierzęta trzymają się w dużych stadach i często przebywają w miejscach, gdzie są dokarmiane przez leśników.

XI Submisja Drewna Cennego Krosno 2010

01-03-2010
XI Submisja Drewna Cennego na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie przyniosła interesujące rozstrzygnięcia. Otwarcia ofert dokonano 26 lutego, czyli tradycyjnie w ostatni piątek tego miesiąca, w Nadleśnictwie...

„Turystyka bez granic” w telewizji

24-02-2010
W sobotę 27 lutego i niedzielę 28 lutego na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany pierwszy odcinek programu „Turystyka bez granic”. Audycja powstała w ramach projektu realizowanego wspólnie przez polskie i słowackie organizacje pozarządowe.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo