Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Wielkie mrozy - mało śniegu

24-01-2010
Tegoroczna zima, choć mroźna niestety nie należy do najpiękniejszych Im dalej w góry, tym mniej śniegu.

Laureaci "Leśnych fotografii"

21-01-2010
Sporo czasu potrzebowało jury tegorocznej edycji konkursu „Leśne fotografie” by zdecydować o jego wynikach. Na konkurs nadesłano aż 414 zdjęć, wykonanych przez 149 autorów z całej Polski. Jurorzy, po długich dywagacjach nie przyznali pierwszej nagrody.

W Kolbuszowej z szacunkiem do starych drzew

21-01-2010
Aż 306 drzew - pomników przyrody zainwentaryzowano minionej jesieni na terenie Nadleśnictwa Kolbuszowa. W tym roku wszystkie zostaną poddane zabiegom dendrochirurgicznym. To pierwszy tego rodzaju projekt na tak dużą skalę...

W Puszczy Sandomierskiej powstanie 300-kilometrowy szlak przyrodniczy

30-12-2009
Liczący ponad 300 kilometrów „Przyrodniczy Szlak Puszczy Sandomierskiej” powstanie w części północnej Podkarpacia na terenie nadleśnictw: Głogów, Mielec, Kolbuszowa (obszar RDLP w Krośnie) oraz Nowa Dęba i Rudnik. Tuż przed świętami 23 grudnia...

Niezapominajki z Polskiej Bajki

30-12-2009
Pomysłodawcą przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa. Film zrealizował rzeszowski oddział Telewizji Polskiej, a zadanie współfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Usuwanie szkód w lasach

16-11-2009
Potwierdziły się wstępne szacunki mówiące o znacznych szkodach w lasach Podkarpacia, wyrządzonych przez okiść w połowie października tego roku. Obecnie w nadleśnictwach trwa usuwanie szkód i porządkowanie zniszczonych powierzchni.

Zima jesienią

15-10-2009
Wszystkich, którzy oczekiwali nadejścia złotej polskiej jesieni, w tym roku powitała... zima. Intensywne opady śniegu zaskoczyły wszystkich od drogowców po przyrodników. Szczególnych szkód należy się spodziewać w lasach, sadach i parkach.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo