Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Impreza edukacyjna "Razem dla Zielonego Podkarpacia"

19-09-2018

W dniu 15 września 2018 r. w miejscowości Zatwarnica (gm. Lutowiska, powiat bieszczadzki) odbyła się impreza edukacyjna „Razem dla Zielonego Podkarpacia”. Impreza edukacyjna została zorganizowana w ramach projektu "Razem dla Zielonego Podkarpacia - budowanie potencjału i integracja różnych grup interesariuszy mających duży wpływ na przyrodę". Celem imprezy była popularyzacja potencjału przyrodniczego regionu i uświadamianie znaczenia ekologii i ekoturystyki dla ochrony i zachowania tego potencjału i budowanie integracji różnych grup interesariuszy mających wpływ na przyrodę woj. podkarpackiego. 

 

Podczas trwania imprezy na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in.:

  • wycieczki przyrodnicze 
  • Podkarpacki Jarmark Edukacji Ekologiczno-Przyrodniczej
  • konkurs wiedzy o przyrodzie Podkarpacia
  • seminarium popularnonaukowe pn. „Turystyka na cennych przyrodniczo obszarach Podkarpacia – szansa czy zagrożenie”
  • inscenizacja teatralna „Jak Bies z Sanem wojował czyli o początku Bieszczadów”
  • koncert bieszczadzkiego barda Adama „Łysego” Glinczewskiego
  • pokaz astronomiczny na terenie Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”.

 

Więcej informacji o imprezie można znaleźć w efektach projektu oraz galerii

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo