Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Warsztaty instruktażowe dotyczące budowania budek lęgowych dla ptaków

27-06-2016

20 czerwca br. w Borku Starym i 23 czerwca br. w Rzeszowie odbyly się  warsztaty instruktażowe z budowania budek lęgowych dla lokalnej młodzieży.


Warsztaty rozpoczęły się krótką prezentacją multimedialną dotycząca budek lęgowych dla ptaków, głównie pójdźki, której monitoring jest prowadzony w krajobrazie rolniczy okolic Rzeszowa i Tyczyna. Kolejnym etapem warsztatów było budowanie budek lęgowych. 


Warsztaty przeprowadził Pan Maciej Kunysz ze Stowarzyszenia EKOSKOP. 


Warsztaty instruktażowe były przeprowadzone w ramach Inicjatywy nr 2 pn. „Ochrona pójdźki Athene noctua w krajobrazie rolniczym okolic Rzeszowa i Tyczyna”. Inicjatywa realizowana jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" w ramach projektu "Inicjatywy oddolne na rzecz Zielonego Podkarpacia" sfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".

 

 

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo