Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Warsztaty dla przedszkolaków

07-03-2017

W dniu 28 lutego 2017 r w Przedszkolu nr 2 w Sędziszowie Małopolskim odbyły się warsztaty dla dzieci dotyczące budowy poidełek, budek lęgowych i karmników dla ptaków. Wzięło w nich udział 111 dzieci w wieku 3 – 5 lat w sześciu grupach.
 
Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji kilku gatunków ptaków, przedstawieniu różnych mieszanek nasion oraz rozmowie dlaczego powinniśmy dokarmiać ptaki. Następnie zaprezentowano materiały do budowy oraz już gotowe rodzaje budek lęgowych, karmników i poidełek. Końcowym etapem warsztatów było wykonanie budki lęgowej z udziałem dzieci oraz podsumowanie warsztatów.

Oprócz warsztatów w ramach Inicjatywy zaplanowane są jeszcze inne działania, w tym przygotowanie terenu, zakup i nasadzenie roślin, infrastruktura w Zielonym Zakątku.

Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach Inicjatywy nr 14 „Zielony zakątek edukacji i integracji”. Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Inicjatywy dla Zielonego Podkarpacia” przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Liderem Inicjatywy jest Państwowe Przedszkole nr w Sędziszowie Małopolskim.

 

 

Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".

 

 


 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo