Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Warsztaty instruktażowe dla lokalnej młodzieży z budowania płotków herpetologicznych

05-05-2016
18 kwietnia 2016 r. w Tyczynie odbyły się warsztaty instruktażowe z budowania płotków herpetologicznych dla lokalnej młodzieży w ramach Inicjatywy nr. 3 "Monitoring płazów na terenie gminy Tyczyn".

Nowe ogrodzenie w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Przemyślu

04-04-2016
Przedsięwzięcie polegało na zbudowaniu trwałych elementów ogrodzenia, oddzielających poszczególne gatunki od siebie oraz zapewniające ochronę przed osobnikami (drapieżnikami) z zewnątrz.

Ścieżka edukacyjna w Budach Głogowskich

04-04-2016
Z końcem marca br. zakończone zostały prace przy wytyczeniu i oznakowaniu ścieżki edukacyjnej w lesie w Budach Głogowskich.

Odnowiony park w Budach Głogowskich

19-01-2016
Stary park podworski w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim został odnowiony. W ramach Inicjatywy zostały przeprowadzone cięcia pielęgnacyjne drzew w parku oraz zamontowano nowe ławki i kosze na śmieci.

II spotkanie Liderów Inicjatyw

11-01-2016
W dniu 08/01/2016 w Hotelu Ambasadorskim odbyło się II spotkanie Liderów Inicjatyw dla środowiska.

Zakończenie Inicjatywy pn. "Ochrona populacji sowy i nietoperza w gminie Orły"

05-01-2016
31 grudnia 2015 r. zakończyliśmy realizację pierwszej naszej Inicjatywy. W ramach Inicjatywy powstała aleja rodzimych drzew będąca korytarzem ekologicznym dla zwierząt, m.in. dla gacka szarego czy uszatki zwyczajnej.

Odnowiona aleja lipowa w Zgłobniu

04-01-2016
Z końcem grudnia 2015 r. zakończone zostały prace przy zabytkowych drzewach i alei lipowej w zespole dworsko – pałacowym przy szkole podstawowej z Zgłobniu.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo