Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Kwiaty podkarpackiej wiosny

Pierwsze kwiaty wiosny

Już wczesną wiosną możemy się przekonać, że województwo podkarpackie jest jednym z najcenniejszych pod względem przyrodniczym regionów w Polsce. Chyba nigdzie indziej w kraju nie ma takiego bogactwa roślin wczesnowiosennych. W marcu i kwietniu (a czasem już w lutym) w lasach i na łąkach niemal całego Podkarpacia pojawiają się barwne kobierce kwiatów. Zwracają szczególną uwagę, bo są pierwszymi tak widocznymi zwiastunami budzącej się do życia przyrody.
Śnieżyczka przebiśnieg
Śnieżyczka przebiśnieg
Śnieżyczka przebiśnieg
Śnieżyczka przebiśnieg
Śnieżyczka przebiśnieg pod połoniną
Śnieżyczka przebiśnieg pod...
Śnieżyczka przebiśnieg
Śnieżyczka przebiśnieg
Śnieżyczka przebiśnieg
Śnieżyczka przebiśnieg
Cebulica dwulistna
Cebulica dwulistna
Śnieżyca wiosenna
Śledziennica skrętolistna
Przylaszczka pospolita
Zawilec gajowy
Żywiec gruczołowaty
Żywiec gruczołowaty
Śnieżyca wiosenna
 

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo