Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Seminaria i szkolenia/Information seminars and trainings

I seminarium dotyczące korytarzy migracyjnych zwierząt w Magurskim Parku Narodowym

30-06-2014

   W dniu 26 czerwca 2014 r. w Muzeum Magurskiego Parku Narodowego odbyło się seminarium dotyczące korytarzy migracyjnych zwierząt, jako jedno z działań w projekcie "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne".


   W trakcie spotkaniazaprezentowano założenia i cele Projektu, przedstawiono Partnerów Projektu, wskazano rolę i znaczenie korytarzy migracyjnych, przedstawiono główne problemy i kwestie sporne dotyczące różnych grup interesariuszy oraz krótki opis biologii zwierząt objętych Projektem. W czasie spotkaniaprezentowano również metody monitoringu korytarzy migracyjnych: wykorzystanie fotopułapek, tropienia długodystansowe, digitalizację dróg, prezentowano zgromadzony materiał zdjęciowy i filmowy.  

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo