Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Żubrze aktualności

VI przyrodnicze warsztaty terenowe nt. żubrów w Karpatach

26-11-2013

 

 

ZAPROSZENIE na VI przyrodnicze warsztaty terenowe nt. żubrów w Karpatach,

które odbędą się w dniach 2-4 grudnia 2013 roku, w okolicach dawnych wsi

Olchowiec, Serednie Małe, Rosochate, Studenne, Tworylne, Krywe i Hulskie

(Nadleśnictwo Lutowiska, Gminy Czarna i Lutowiska, Polska)

 

Organizatorzy – Fundacja Bieszczadzka, Nadleśnictwo Stuposiany oraz Stowarzyszenie Čemerica Stakčín, we współpracy z Parkiem Narodowym „Połoniny” oraz z Nadleśnictwem Lutowiska – mają zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane w Bieszczadach szóste z cyklu sześciu (2 na Słowacji i 4 w Polsce) przyrodniczych warsztatów terenowych nt. żubrów żyjących w polsko-słowackiej części Karpat (Bieszczady i Bukowskie Wierchy).

Warsztaty są częścią projektu „Tropem karpackich żubrów”, którego celem jest przybliżenie lokalnym społecznościom obszaru pogranicza polsko-słowackiego, turystom przyjeżdżającym w Bieszczady i Bukowskie Wierchy, a pośrednio także ogółowi społeczeństwa, informacji o karpackich żubrach.

W ramach projektu odbyła się już konferencja prasowa inaugurująca projekt, sympozjum popularnonaukowe w Stakcinie na Słowacji, przygotowywana została przenośna ekspozycja edukacyjna o żubrach oraz zorganizowana impreza plenerowa „Dzień Żubra” w Lutowiskach. Odbyło się ponadto pięć przyrodniczych warsztatów terenowych, dwa na Słowacji (okolice miejscowości Runina i Osadne w Bukowskich Wierchach) oraz trzy w Polsce (w okolicach miejscowości Wola Michowa i Balnica na obszarze Nadleśnictwa Komańcza, w okolicach miejscowości Muczne na obszarze Nadleśnictwa Stuposiany oraz w okolicach miejscowości Rabe i nieistniejącej wsi Huczwice koło Baligrodu na obszarze Nadleśnictwa Baligród). Obecne, szóste warsztaty to ostatnie z cyklu przyrodnicze warsztaty terenowe na obszarze Nadleśnictwa Lutowiska. Równolegle do tych działań powstały materiały popularyzujące wiedzę o żubrach (witryna internetowa, film i prezentacja multimedialna, publikacja popularno-edukacyjna oraz plenerowa tablica informacyjna), a całe przedsięwzięcie zamknie sympozjum podsumowujące projekt, które odbędzie się 11 grudnia 2013 roku.

 

 

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zapoznanie się z programem warsztatów
oraz o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego e-mailem lub faksem:

 

 

 

, fax: +48 13 469 62 90,

 

 

 

 

 

Najpóźniej do 29 listopada 2013 roku (piątek) do godziny 16:00.

 

 

 

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejności zgłoszeń.
O zakwalifikowaniu lub odrzuceniu uczestnictwa każdą zgłoszona osobę poinformujemy
drogą e-mailową lub telefonicznie.

 

W imieniu organizatorów
Bogusław Pyzocha

 

Koordynator projektu

 

 

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo