Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Żubrze aktualności

Książka "Karpackim tropem żubra"

30-11-2013

 

W ramach projektu ukazała się książka "Karpackim tropem żubra". Autorem publikacji jest Edward Marszałek - jeden z najbardziej znanych leśników na Podkarpaciu, doskonały znawca tematyki związanej z żubrami.

 

 

 

 

Książka ukazała sie w polskiej i słowackiej wersji językowej.

 

 

 

 

 

Tekst: Edward Marszałek

Tłumaczenie: Josef Jurčišin

Zdjęcia: arch. RDLP w Krośnie, Maciej Januszczak, Tomasz Różycki, Aleksandra Wołoszyn

Wydawca: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”
oraz Nadleśnictwo Stuposiany

Nakład: 1000 egz.

Egzemplarz bezpłatny

Publikacja wydana w 2 językach: polskim i słowackim.

   

 

Spis treści:

Rozdział I - BIOLOGIA GATUNKU

Rozdział II - HISTORIA REINTRODUKCJI ŻUBRÓW W GÓRACH

Rozdział III - OCHRONA ŻUBRÓW W KARPATACH

Rozdział IV – CIEKAWOSTKI O ŻUBRACH

Wybrana literatura

 

 

 

 

 

 

To publikacja, której celem jest przybliżenie informacji o Karpackich żubrach. Ciekawe zdjęcia i interesujący tekst powodują, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Publikacja była wręczana uczestnikom Sympozum, które podsumowywało działania projektu oraz wszystkim uczestnikom przyrodniczych warsztatów terenowych. 

 

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo