Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Ścieżka edukacyjna w Budach Głogowskich


NAZWA INICJATYWY: Budowa ścieżki edukacyjnej na terenie kompleksów leśnych w Budach Głogowskich

OBSZAR DZIAŁANIA: Budowa i modernizacja małej infrastruktury turystycznej/edukacyjnej

OKRES REALIZACJI: styczeń - marzec 2016 r.

CEL INICJATYWY: Budowa nowej ścieżki edukacyjnej

OBSZAR REALIZACJI: Budy Głogowskie/ obszar objęty ochroną NATURA 2000 oraz Rezerwat Zabłocie

 

Ścieżka edukacyjna została poprowadzona na terenie obszarów objętych ochroną Natura 2000 oraz Rezerwatu Zabłocie w Puszczy Sandomierskiej i jest uzupełnieniem do już istniejącej i wykonanej w 2014 roku przez gminę Głogów Małopolski.

Budowa ścieżki pozwoli na wyrabianie nawyku obcowania z przyrodą, badań i ochronę środowiska przyrodniczego oraz uwrażliwianie na piękno przyrody w najbliższym otoczeniu. Dzięki zbudowaniu drugiej ścieżki dla społeczeństwa udostępnione zostaną informacje na temat istniejącego w tym terenie rezerwatu Zabłocie, który obecnie nie jest znany szerszemu gronu.

Ścieżka również pozwoli nauczycielom z Gminy Głogów Małopolski, a także prowadzącym zajęcia w ośrodku Centrum Promocji Natura 2000 zrealizować cele dydaktyczne i edukacyjne. Ścieżka edukacyjna umożliwia uczniom poznanie najciekawszych obiektów przyrodniczych w najbliższym otoczeniu.

Kolejną korzyścią jest kształtowanie świadomości ekologicznej i zapoznanie miejscowej ludności z celami i zasadami ochrony przyrody na obszarach Natura 2000 oraz ukazanie znaczenia tych obszarów dla rozwoju gminy w zakresie turystyki i edukacji.

 

Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".

 

 

 

"Przed"
"Przed"
"Przed"
"W Trakcie"
"W Trakcie"
"W Trakcie"
"Po"
"Po"
"Po"

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo