Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Nagrody w konkursie "Leśne fotografie 2012"

24-01-2013
Bagnik, który ukradł ziemię”...
„Leć, jak Adam, leć!” - II...
„Przestrojnik jurtina” -...

 „Bagnik, który ukradł ziemię” został uznany za najlepsze zdjęcie tej edycji konkursu. Jego autorem jest Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej. Drugą nagrodę otrzymał Tomasz Okoniewski z Korczyny za zdjęcie „Leć, jak Adam, leć!” – przedstawiające jelenie w skoku, zaś trzecią Radosław Kaźmierczak z Sanoka za fotografię „Czarny przystojniak”, przedstawiającą dzięcioła czarnego w locie. Wyróżnienie od Stowarzyszenia Pro Carpathia otrzymał Grzegorz Szkutnik z Biłgoraja za zdjęcie pt. „Przestrojnik jurtina”

 

 

 

 

 

 

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają m.in. tradycyjne wizerunki św. Franciszka wykonane przez Zdzisława Pękalskiego, zaś laureat pierwszej nagrody spędzi też trzy dni w Bieszczadach jako gość Nadleśnictwa Baligród.

- W tym roku było naprawdę dużo ciekawych zdjęć, stąd chcieliśmy nagrodzić nie tylko efekty barwne i kompozycję, ale przede wszystkim unikalność i oryginalność ujęć – zaznacza Jacek Szarek, przewodniczący jury.  –  Fotografia wspaniałego pająka, bagnika przybrzeżnego, taszczącego swój potężny kokon, wydaje się być majstersztykiem w podglądaniu przyrody. W dodatku tytuł, sugerujący, że pająk ów niesie kulę ziemską, daje bodziec do poznania jego biologii. I ten walor edukacyjny również braliśmy pod uwagę.

Jury przyznało sześć równorzędnych wyróżnień, które otrzymali:

1.    Wiesław Plata ze Śnietnicy za zdjęcie „Kukułka (storczyk) bzowa”.

2.    Sebastian Koczwara z Rzemienia za zdjęcie „Pewność i siła w maleńkości”.

3.    Antoni Panek z Krosna za  zdjęcie „O wschodzie na szlaku”.

4.    Grzegorz Szkutnik z Biłgoraja za zdjęcie „W mroku bagien”.

5.    Dominika Witowicz z Zagórza za  zdjęcie „Niebieskie uściski w Bieszczadach”.

6.    Anna Wilczek z Nasicznego za zdjęcie „Tutaj. Jestem”.

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

1.    Inka Wieczeńska z Ustrzyk Dolnych za zdjęcie pt. „Latarnie” – wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego „Nowe Podkarpacie”.

2.    Janusz Iwaszek z Jarosławia za zdjęcie pt. „Grubodziób” – wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów.

3.    Marek Andrzejewski z Krzyża Wlkp. za zdjęcie pt. „Przyszła zima” – wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

4.    Andrzej Kiliński z Grudziądza za zdjęcie pt. „Jesień w lesie” – wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie.

5.    Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej za zdjęcie pt. „Rębacz pniowiec” – wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie.

6.    Paweł Malarczyk z Chorkówki za zdjęcie pt. „A las mgła swym skrzydłem objęła” – wyróżnienie od Portalu Internetowego Gfoto.pl.

7.    Grzegorz Szkutnik z Biłgoraja za zdjęcie pt. „Przestrojnik jurtina” – wyróżnienie od Stowarzyszenia Procarpathia.

Jury pracowało w składzie: Jan Grudysz, Andrzej Józefczyk,  Jacek Szarek (przewodniczący) i  Wacław Turek.  

Organizatorem konkursu jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie przy udziale Telewizji Polskiej Oddział Rzeszów, Tygodnika Nowe Podkarpacie, Portalu Gfoto.pl i Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej zaplanowano na wtorek 12 lutego (uwaga! Zmiana terminu) o godz. 17.00 w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo