Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Tropem karpackich żubrów

22-05-2013

 

 

                                                                                                           

 

Rozpoczęła się realizacja projektu "Tropem karpackich żubrów". Jego ideę stanowią działania informacyjno-edukacyjne związane z obecnością żubrów w Karpatach. W Bieszczadach i sąsiadujących z nimi Bukowskich Wierchach żyje największe na świecie górskie stado tych zwierząt. Ponadto na rok 2013 przypada pięćdziesięciolecie sprowadzenia żubrów w Bieszczady.

 

 

Informacje o projekcie:

 

Wnioskodawca:

Fundacja Bieszczadzka

 

Partnerzy krajowi:

Nadleśnictwo Stuposiany

Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia"

 

Partner zagraniczny:

Cemerica Stakcin (organizacja pozarządowa ze Słowacji)

 

Cel projektu:

Przybliżenie lokalnym społecznościom obszaru pogranicza polsko-słowackiego, turystom przyjeżdżającym w Bieszczady i Bukowskie Wierchy, a pośrednio ogółowi społeczeństwa, informacji o karpackich żubrach.

 

Na niniejszej stronie internetowej będą prezentowanie informacje dotyczące realizacji projektu, zapraszamy do odwiedzania!

 

 

 

 

 

                                       

 

Projekt „Tropem karpackich żubrów” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 - 2013

 

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo