Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Go-Wild! Konkurs fotograficzny

24-06-2014


II. Go-Wild! Konkurs fotograficzny
Celebrujmy europejską przyrodę i Naturę 2000! 

Europejczycy wciąż mogą być dumni z bogatej natury Starego Kontynentu, niech to będzie niedźwiedź brunatny, kwiat sasanki lub Pannońskie stepy piasku o łagodnych zboczach. Możemy cieszyć się ich pięknem, korzystać z korzyści oferowanych przez nich, a także wziąść na siebie odpowiedzialność za ich ochronę dla przyszłych pokoleń. W Unii Europejskiej, ich ochrona zapewniona jest poprzez dyrektywę siedliskową (wraz z dyrektywą ptasią), a także dzięki sieci Natura 2000. Chronią one ponad 1000 gatunków roślin i zwierząt  oraz ponad 200 siedlisk. Zielona Strategia Infrastruktury i zrównoważonego rolnictwa odgrywają również ważną rolę w zachowaniu naszego dziedzictwa naturalnego.

 

Kategorie

Dla uczczenia europejskiego dziedzictwa przyrodniczego, organizacja CEEweb wraz z Bułgarską Fundacją Bioróżnorodność i innymi partnerami organizują konkurs fotograficzny w dwóch kategoriach:

1.     Krajobraz  z odciskiem dzikości - zrób zdjęcie krajobrazu, obszarów czy  siedlisk przyrodniczych,  w sposób zrównoważony prowadzone gospodarstwo rodzinne lub piękny ogród miejski.

2.    Dzikie gatunki Zrób zdjęcie europejskich dziko występujących zwierząt lub roślin w ich naturalnych siedliskach.

Pokaż nam piękno europejskich obszarów chronionych, daj nam obraz gospodarstw ekologicznych przyjaznych dla środowiska i pokaż, jak natura może się rozwijać w środowisku sztucznym czy miejskim.

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo