Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Ścieżka przyrodnicza dobra dla narciarzy

29-01-2010

Z obiektów edukacyjnych w lasach można korzystać również w śnieżną zimę. Znakomite warunki dla narciarstwa biegowego i śladowego stwarza choćby ścieżka przyrodnicza ,,Na stokach Żukowa” w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne, która w każdą zimę zamienia się w trasę narciarską.


Licząca 3,5 km ścieżka, zlokalizowana w leśnictwie Ustianowa, stanowi tylko część bogatej sieci tras narciarstwa biegowego, jakie przy wsparciu Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne na duktach leśnych i szlakach zrywkowych wytyczył i przygotował Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski. Malowniczo usytuowane, atrakcyjne widokowo, wzorowo przygotowywane trasy, z wyjątkowo dużymi różnicami wysokości, z licznymi zjazdami, podbiegami, mostkami, z roku na rok goszczą coraz więcej zawodników i turystów.


Według opinii specjalistów i samych narciarzy leśne trasy w okolicy Ustrzyyk należą do najatrakcyjniejszych typu obiektów w Polsce. Odbywają się tu ważne, nie tylko krajowe imprezy, jak choćby legendarny już Bieszczadzki Bieg Lotników czy zawody Pucharu Polski.


Narciarstwo biegowe, jako nadzwyczaj przyjazne środowisku, służące nie tylko promocji zdrowego trybu życia , ale i sprzyjające poznawaniu przyrody i dające możliwość obcowania z naturą, jest szczególnie promowane przez leśników.

 

Opis trasy

 

tekst: Tomasz Puszczałowski

Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo