Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Edward Marszałek Mistrzem Mowy Polskiej

01-10-2014

Edward Marszałek – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie został wybrany  Mistrzem Mowy Polskiej. Wyniki ogłoszono podczas gali XIV edycji w Teatrze Miejskim w Gdyni.

 

 

 

 

 

Spośród 12 kandydatów, którzy wygłaszali monologi, jury w składzie: Halina Zgółkowa, Adam Bednarek, Bolesław Faron, Jan Mazur przyznało równorzędne tytuły Mistrza Mowy Polskiej czterem osobom. Obok Edwarda Marszałka wyróżnienia przyznano aktorom: Zofii Kucównie i Szymonowi Sędrowskiemu oraz Waleremu Tankiewiczowi, wiceprezesowi zarządu portu w Gdyni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edward Marszałek od lat zajmuje się promowaniem podkarpackiej przyrody. Jest autorem wielu książek i tekstów na łamach czasopism i stron internetowych (także „Zielonego Podkarpacia”). Popularność przyniosły mu programy telewizyjne „Leśne rezerwaty Podkarpacia”, „Drzewa podkarpackich lasów” i inne zrealizowane przez TVP Rzeszów i emitowane na antenie regionalnej i w stacjach ogólnopolskich.  Często można go także usłyszeć w audycjach radiowych. Za swoją twórczość  otrzymał wiele wyróżnień m.in. główną nagrodę w Turnieju Jednego Wiersza na Ogólnopolskim Festiwalu „Bieszczadzkie Anioły” w 2003 r. oraz  tytuł Podkarpackiego Dziennikarza Roku 2004 za cykl artykułów w kwartalniku „Echo Połonin”. Jest  także laureatem nagrody im. Adama Loreta i posiadaczem prestiżowej statuetki „Bieszczadzkiego Żubra”. (zp)

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo